מבחר טיסות

טיסות רומא

רומא

בין התאריכים, 14.06 - 26.06
טיסת שכר
ARKIA AIRLINES
טיסות וינה

וינה

בין התאריכים, 02.05 - 05.05
טיסת שכר
AUSTRIAN AIRLINES
טיסות בודפשט

בודפשט

בין התאריכים, 29.04 - 12.05
טיסת שכר
ישראייר
טיסות אתונה

אתונה

בין התאריכים, 05.05 - 16.05
טיסת שכר
ישראייר
טיסות בוקרשט

בוקרשט

בין התאריכים, 09.05 - 17.05
טיסת שכר
ישראייר
טיסות
טיסות פראג

פראג

בין התאריכים, 08.05 - 22.05
טיסת שכר
ישראייר
טיסות ברצלונה

ברצלונה

בין התאריכים, 07.05 - 08.06
טיסת שכר
ARKIA AIRLINES
טיסות ברלין

ברלין

בין התאריכים, 05.05 - 09.05
טיסת שכר
ישראייר
טיסות
טיסות לונדון

לונדון

בין התאריכים, 28.04 - 07.05
טיסה סדירה
EL-AL
טיסות אמסטרדם

אמסטרדם

בין התאריכים, 06.05 - 27.05
טיסת שכר
ARKIA AIRLINES
טיסות
טיסות נאפולי

נאפולי

בין התאריכים, 29.04 - 08.05
טיסת שכר
ישראייר
טיסות סופיה

סופיה

בין התאריכים, 06.05 - 12.05
טיסת שכר
AIR BULGARIA

טיסות זולות | כל מה שצריך לדעת על איך משיגים טיסות זולות לחופשה הקרובה

איך אנחנו אוהבים טיסות זולות. לפעמים אנחנו בכלל לא חושבים על חופשה, אבל אז פתאום אנחנו נתקלים באיזה דיל משתלם, איזו טיסה זולה ליעד קרוב, וזהו, מהרגע הזה הטיול כבר כותב את עצמו. הספונטניים מבינכם כבר מבינים בדיוק על מה אנחנו מדברים. אבל לפעמים טיסות זולות הן הרבה מעבר להרפתקנות רגעית. כשטסים כמשפחה, למחירי הטיסות יש משקל משמעותי מאד והוזלה של כמה עשרות דולרים על כל כרטיס יכולה לעשות את כל ההבדל.
אז איך מוצאים טיסות זולות, איפה לחפש, מה משפיע על המחיר וכמה אפשר לחסוך עם קצת תכנון והכנה מראש? על זה בדיוק אנחנו הולכים לדבר.
לפני הכל, כשמחפשים טיסות זולות, חשוב להבין - מה משפיע על מחיר הטיסה?
כדי להבין איך אפשר למצא טיסות זולות, חשוב קודם כל להבין מה משפיע על המחיר. ברגע שיהיה לכם את המידע הזה, תוכלו לתכנן את החופשה שלכם בצורה שתשלם לכם יותר מבחינה כלכלית.

1. ביקוש והיצע
כמו כל דבר, גם כאן המחיר מושפע במידה גבוהה מהביקושים. המשמעות היא שכשאתם טסים יחד עם כל עם ישראל, ובכן, יש לזה מחיר. קחו בחשבון שמחירי הטיסות עולים משמעותית בעונות התיירות, בחגים ובחופשות. ולא רק זה, גם כשאתם טסים בתקופה יחסית יבשה מבחינה תיירותית, היום שבו תבחרו לטוס ישפיע גם הוא על המחיר. אם החלטתם לטוס בסוף שבוע, קחו בחשבון שיהיה לזה מחיר. אם יש לכם גמישות, העדיפו טיסות בימים שני-רביעי.

חשבתם שכאן זה נגמר? אז זהו, שזה יכול להגיע לרזולוציות הרבה יותר קטנות מזה, כמו למשל, שעת הטיסה. אם תבחרו בטיסות בשעות לא נוחות במיוחד, כמו בוקר מוקדם או לילה מאוחר - אתם צפויים להוזיל לעצמכם את מחיר הטיסה. וכאן אנחנו רוצים להוסיף כוכבית ולומר שלמרות שזה מפתה, אתם צריכים לקחת בחשבון את העלויות שיהיו לכם על הגעה לשדה התעופה ועל התניידות במקום היעד. במקומות מסויימים, הגעה בשעות לא נוחות, תאלץ אתכם להתנייד במוניות, וזה לכשעצמו כבר עלול לעלות לכם לפחות כמו הסכום שחסכתם. לא תמיד, אבל בהחלט משהו שתצטרכו לבדוק לפני שתמהרו להשלים את ההזמנה.

2. חברת התעופה
טיסות זולות הן לרוב גם פונקציה של חברת התעופה איתה אתם בוחרים לטוס. יש את חברות התעופה הרשמיות שבהן אפשר לצפות למטוסים מתקדמים יותר, מושבים מפנקים ומרווחים, ארוחות חמות, שירות תדיר ואמצעי בידור אבל, כן, זה מגיע עם אבל, המחירים יהיו בהתאם. לעומתן, חברות הלואו-קוסט יציעו לכם הרבה פחות, אבל אם מדובר בטיסה קצרה ואין לכם דרישות גבוהות מדי, בחירה בהן יכולה להוזיל לכם משמעותית את מחיר הטיסה.

3. מדינת היעד
באופן די ברור, טיסות ארוכות יהיו לרוב יקרות יותר מטיסות קצרות ליעדים קרובים. בטיסות ארוכות המטוס מספק לכם יותר שירותים, צורך יותר דלק, והמחיר בהתאם. בנוסף, לחברת התעופה יהיו עלויות נוספות כמו עלויות תפעול, דמי נחיתה ותעריפי נמל. אלה דברים שאנחנו כמעט לא נוטים לחשוב עליהם (ובצדק, כי למי אכפת), אבל ככל שתבחרו יעד שהעלויות האלה זולות בו - ככה יתאפשר לחברת התעופה להוריד את מחיר הטיסה. אתם לא באמת הולכים לבדוק את הדברים האלה וכמובן שלא נמליץ לכם לבחור ככה את היעד לחופשה הבאה שלכם, אבל כן, זה בהחלט משהו שמשפיע על המחיר.

4. תחרותיות
שוב אנחנו נכנסים לשיעור כלכלה מזורז, אבל אין לנו ברירה, כי תחרותיות משחקת תפקיד מאד גדול במחיר הטיסה שלכם. ככל שיהיו יותר חברות תעופה שטסות ליעד מסויים, ככה הוא ייחשב ליעד תחרותי יותר וכתוצאה מכך, כל חברה תנסה להוזיל את מחיר הטיסה כדי לקרב אתכם יותר אליה. היופי הוא שזו דרך מעולה להשיג טיסות זולות ואתם תהנו משפע חברות שמנסות למשוך אתכם באמצעות מחירים אטרקטיביים. 

5. מחירי הדלק
נכון, אין לנו שליטה על זה, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שמחירי הדלק גם הם לוקחים חלק בעלות של כרטיסי הטיסה. בכל פעם שאתם שומעים על עליה קרבה במחירי הדלק, דעו שתהיה לזה השפעה גם על מחירי הטיסות. לא משהו שאפשר להתכונן אליו, אבל גורם שצריך להיות מודעים אליו ואולי במקרים מסויימים לשקול את היעד שאליו טסים.

6. מצב בטחוני
כי אנחנו בכל זאת בישראל, אז אי אפשר שלא לדבר על זה. מלחמות ומצב בטחוני בעייתי, לרוב מבריחים מכאן את חברות התעופה הזרות. וכמו שכבר הספקנו ללמוד קודם, אם כשיש תחרות המחירים יורדים, אז כן, זה עובד גם ההפך וכשאין תחרות, המחירים עולים.

אז איך אפשר למצא טיסות בזול?

יופי, אז הגענו לחלק המעניין באמת. כדי למצא טיסות זולות יש כמה דברים שתוכלו לעשות. ככל שתשלבו יותר מרכיבים מהם, ככה הסיכוי שלכם להפחית את המחיר - ילך ויגדל. אז ככה:

1. ספונטניים? הרווחתם!
בדרך כלל חברות תיירות קונות דילים מראש. כשהן לא מצליחות למכור את כל הדילים שרכשו, הן יוצאות עם מבצעים אטרקטיביים במיוחד. כמובן, זה לא מתאים לכל אחד, ברור שלא כולם יכולים לקחת חופש מהיום למחר, אבל מי שיכול להרשות לעצמו טיסות בהתראה של כמה ימים, יוכל להזיל בצורה משמעותית את מחירי החופשות שלו. במקרה הזה, לא רק שתצטרכו להיות ספונטנים, אלא גם לזרום עם היעדים שיש לחברות התיירות, זה לא בהכרח יהיה היעד שאליו כיוונתם, אבל מבחינתם המחיר - אתם יכולים להיות בטוחים שהשגתם את הדיל המשתלם ביותר.

2. גמישות בתאריכים
אז נגיד שאתם פחות על הרצף הספונטני, אבל כן יכולים להרשות לעצמכם גמישות מסויימת בתאריכים. מספיק שתזיזו את החופשה שלכם כמה ימים קדימה, או כמה ימים אחורה, ותוכלו לחסוך לעצמכם מאות, אם לא אלפי, שקלים על כרטיסי הטיסה. כאמור, סופי שבוע הם מאד אטרקטיביים, אבל הם לא הדרך לטוס בזול. אם תוכלו להזיז את החופשה שלכם לאמצע השבוע, תוכלו להשיג מחירים טובים הרבה יותר. אם אתם מכוונים לטוס בתקופת החגים, תמיד מומלץ לכוון את החופשה על הזנבות, כלומר, או ממש לפני שמתחיל, או קצת אחרי שנגמר. מספיק שתגנבו יום-יומיים לפני שמתחיל הטירוף, והמחירים עשויים להיות משתלמים הרבה יותר.

3. גמישות ביעדים
אם אתם פשוט רוצים לצאת לחופשה והיעד עצמו לא מהווה שיקול גדול מדי, אתם בדרך הנכונה. כל חברת תיירות מחזיקה כמה יעדים שעליהם היא מצליחה להשיג טיסות זולות ובמחירים שהם לרוב נמוכים ממחירי השוק. בררו בדיוק מה הם היעדים האלה ואיזה דילים משתלמים נמצאים על הפרק בתקופה שבה אתם מתכננים לטוס.

4. לא לטוס בעונה
כולם טסים בקיץ, זה ברור, לכן המחירים בהתאם. אם תחכו קצת לחורף, תראו שתוכלו לחסוך לא רק במחירי הטיסות, אלא גם במחירי המלונות ובכלל, כנראה שמחיר החופשה שלכם יחתך בחצי. נכון שיולי אוגוסט זה כל הכיף ויש שמש והילדים בחופש, אבל יש המון יעדים שיכולים להיות מהנים לא פחות גם בחורף. יש מן סטיגמה כזאת שחורף אומר להשאר תקועים במלון. זה ממש לא ככה וכמעט כל יעד שתבחרו יציע לכם פעילויות ואטרקציות גם לימים אפורים. ויודעים מה? לא חסרים מלונות חורף מפנקים שתשמחו להתקע בהם. בקיצור, אין מזג אויר שלא מתאים לחופשה.

5. אם אתם לא גמישים - הזמינו כמה שיותר מראש
אוקי, אז אתם לא גמישים לא בתאריכים ולא ביעדים. אם ככה, הדרך שלכם להשיג טיסות זולות היא להזמין אותן כמה שיותר מוקדם. רוצים לטוס בפסח או בראש השנה? כדאי שתתחילו הכנות 4-5 חודשים לפני התאריך המיועד. ככל שתזמינו את הטיסה מוקדם יותר, כך גדל הסיכוי שתמצאו מחיר זול.

6. חפשו טיסות עם קונקשן
בואו נבהיר רגע משהו, אנחנו לא אומרים שזה מומלץ, אבל אנחנו בהחלט מעלים את זה כאופציה למי שמחפש לטוס בזול. יש לטיסות קונקשן יתרונות, אבל גם חסרונות. נכון, זה זול יותר. נכון, בטיסות ארוכות זו דרך לעצור ולהתרענן. אבל יש גם חסרונות. זה מבזבז לכם יותר זמן, גורר יותר התעסקות, פחות מתאים כשטסים עם ילדים, לפעמים יש עיכובים בטיסות ואז עלולים להפסיד את טיסת ההמשך, בחלק מהמקרים הקונקשן יתבצע משדה תעופה אחר באותה עיר ובקיצור, נו, יש לא מעט סיבות להמנע ממנו. אבל מי שמחפש דרך להוזיל את מחיר הטיסה, אולי ירצה לקחת את האופציה הזו בחשבון.

7. הוסיפו את כל התוספות מראש
תראו, להגיע לשדה התעופה ואז לגלות כל מיני הגבלות על המזוודות שהבאתם יכול להיות קנס רציני. כשטסים באופן מסודר עם חברת תיירות, היא דואגת להעביר לכם את כל המידע הזה ולתאם אתכם את כמות הכבודה שאתם לוקחים אתכם. אנשים שטסים באופן עצמאי, פחות חשופים למידע הזה ולכן הרבה פעמים הם חווים עוגמת נפש בשדה התעופה כשפתאום הם מגלים שעליהם להוסיף עוד מאות דולרים על המזוודות שהביאו איתם. לא משנה איך בחרתם לטוס, אם אתם רוצים לטוס בזול, חשוב מאד שתוודאו את הדברים האלה מראש, בין אם דרך סוכן הנסיעות ובין אם באתר של חברת התעופה.

8. מה עם Sky Scanner?
אופציה בהחלט טובה, אבל יש פעמים שהיא לא מצליחה להתחרות בדילים שחברות התיירות מציעות, כי - חזרו לסעיף הראשון. כשחברות התיירות נשארות עם דילים שהן רכשו, הן יכולות להציע טיסות זולות במחירים ממש משתלמים ואטרקטיבים יותר מאלה שקיימים בסקיי סקאנר. בנוסף, בואו, סקיי סקאנר זה לא שירות שמתאים לכל אחד, ויש בו לא מעט חסרונות. דבר ראשון, אין שירות ואין תמיכה. טיסות עלולות להתבטל ואין מי שידאג לכם. כל התקשורת היא אך ורק מול חברות התעופה, ובאנגלית. בנוסף, המחירים שמופיעים לא תמיד מדוייקים ועלולים להשתנות ברגע שמתקדמים לתשלום. יש כאלה שזה לא מפריע להם ושהם מסתדרים מעולה עם האתר, אבל יש כאלה שמעדיפים ראש שקט ונטול דאגות בידיעה שיש סוכן נסיעות שדואג ומסדר הכל עבורם. אין נכון ולא נכון, כל אחד ומה שמתאים לו.

אם מתכננים נכון - טיסות זולות הן בהחלט דבר אפשרי

אין זמן ״מושלם״ אחד לטוס בו כדי להשיג מחירים טובים יותר על כרטיסי טיסה, אבל בהחלט אפשר להוזיל מחירים אם יודעים לתכנן נכון, לשמור על גמישות ולהשתמש בטכניקות מוכחות שמאפשרות להשיג כרטיסי טיסה בזול. טיסות זולות הן לחלוטין משהו שנמצא בהישג יד אם רק תקחו את הטיפים האלה ותנסו ליישם אותם. בהצלחה ושתהיה נסיעה נעימה ומהנה!